Różnice między Evolution a Revolution

System MODx jest obecnie dostępny w dwóch "liniach": Evolution i Revolution. Wersja Evolution to rozwijana już długo linia MODxa, dobrze udokumentowana, stabilna i znana użytkownikom.

Rozwijając system jego autorzy w pewnym momencie doszli do miejsca, gdzie ilość zmian była tak duża, że postanowiono stworzyć osobną gałąź. Kod tej wersji został prawie całkowicie przepisany na nowo. Tak powstała wersja Revolution, która wnosi wiele istotnych zmian i ulepszeń do systemu MODx. Jest to jednocześnie stosunkowo młoda wersja, dlatego nie jest jeszcze tak szeroko wykorzystywana jak dobrze znane Evolution.

Obie wersje są dostępne jako stabilne aplikacje, jak również obie są ciągle rozwijane. Wersje te nie są ze sobą kompatybilne tak więc decyzję o wyborze, z której będziemy korzystać należy podjąć już na początku, planując serwis internetowy. Do wersji Evolution dostępnych jest więcej rozszerzeń, jednocześnie ma ona trochę mniejsze możliwości, ale ich brak będzie odczuwalny raczej w bardzo profesjonalnych zastosowaniach. Uwaga - w chwili pisania tego tekstu do wersji Revolution ciągle nie jest dostępna kompletna polska wersja językowa (jest ona w trakcie przygotowania)

Do małych i średnich typowych stron polecamy bardziej wersję Evolution. Do zastosowań bardziej zaawansowanych i takich gdzie nie ma potrzeby korzystania z dużej ilości dodatkowych modułów - wersję Revolution.

Copyright 2016 by modxcms.pl  |  Powered by MODX
Wykonanie i administracja: Invidia.pl