Przewaga nad innymi CMS

Czyli co tak naprawdę wyróżnia MODx wśród setek innych systemów CMS?

Przede wszystkim...

Elastyczność

Tak, to zdecydowanie najważniejsza cecha MODx i jego największa zaleta. Dzięki MODx od początku do końca decydujesz o każdym aspekcie funkcjonowania swojej strony internetowej. Nic nie jest narzucone z góry. Przykładowo w najbardziej popularnym CMS - Joomla treść jest kategoryzowana dwupoziomowo - najpierw jest podział na sekcje, sekcje dzielą się na kategorie, w kategoriach tkwią artykuły, które są właściwymi podstronami serwisu. Ten podział jest wymuszony - czyli dodając artykuł musisz obowiązkowo wybrać sekcję, a następnie kategorię (albo nie wybierać nic, wtedy artykuł jest luźnym "bytem" nieprzypisanym do żadnego działu).

W MODx masz swobodę dowolnego kształtowania struktury swojej strony wg swoich potrzeb. Potrzebujesz tylko trzy proste podstrony? Nie ma problemu, dodajesz trzy dokumenty. Chcesz jeden z nich podzielić na dalsze podstrony? Nic prostszego - w MODx każdy dokument może być równocześnie folderem czyli grupować w sobie kolejne dokumenty.

Podobnie z wyglądem strony. Możesz stworzyć serwis który wygląda dokładnie tak jak powinien. Nie ma żadnego narzuconego układu, schematu, miejsca na banner, miejsca na moduły boczne itp. Do MODxa można podpiąć dowolny layout graficzny. Dodatkowo sam MODx nie generuje w kodzie źródłowym żadnych własnych znaczników tak więc masz pełną kontrolę nad tym co będzie generowane po stronie frontowej Twojego serwisu.

Elastyczność to także duże możliwości rozbudowy. W MODxie już przy wykorzystaniu wyłącznie podstawowych komponentów możesz tworzyć aktualności, archiwa wiadomości, kategorie, katalogi produktów, zwykłe podstrony, listy, zestawienia, blogi. Dodając do tego ponad 700 różnych dodatków masz już obraz tego jak wiele można stworzyć za pomocą MODxa.

Druga rzecz to...

Stabilność i wydajność

System MODx jest rozwijany już od ponad pięciu lat. W tym czasie kolejne jego wcielenia stawały się coraz lepsze i bardziej dopracowane. Wersje obu linii (Evolution i Revolution) dostępne w tej chwili to dojrzałe, wielokrotnie sprawdzone aplikacje. Nad rozwojem MODxa czuwa zespół programistów-entuzjastów z całego świata.
MODx pracuje w oparciu o język PHP i (najczęściej) bazę MySQL - open sourcowy tandem ogromnie popularny w świecie internetowych technologii.

Dzięki przemyślanej budowie MODx nie jest ociężałym, przerośniętym, wypchanym zbędnymi modułami systemem - zawiera dokładnie te funkcje jakich potrzeba by budować i rozwijać prawie każdy typowy serwis internetowy - i nic więcej. Dodatki instalujesz wg własnych potrzeb i wymagań. Dzięki temu MODx działa szybko i wydajnie również na współdzielonych serwerach wirtualnych.

Intuicyjny i przejrzysty panel administracji

Po zalogowaniu się do panelu administracji zobaczysz po lewej stronie drzewo zawartości serwisu. To właśnie korzystając z niego i prawego przycisku myszy dokonasz większości operacji związanych z treścią swojej strony.
W panelu administracji masz do dyspozycji wizualny edytor treści wraz z biblioteką plików, zdjęć i mediów, dzięki czemu możesz łatwo wstawiać praktycznie dowolne materiały do treści podstron.

Copyright 2016 by modxcms.pl  |  Powered by MODX
Wykonanie i administracja: Invidia.pl