O systemie MODX

MODX to nowoczesny system CMS oraz framework do budowy aplikacji zarządzania treścią stron internetowych. Jest bardzo elastyczny, wspiera najnowsze trendy w technologiach budowania stron www oraz posiada mechanizmy SEO, dzięki czemu ułatwia pozycjonowanie serwisu.

MODX jest dostępny na licencji open source - czyli jest dostępny bezpłatnie. Oznacza to również, że jest stale rozwijany i ulepszany przez społeczność programistów z całego świata. Wybierając system otwarty nie uzależniasz się od jednej firmy-dostawcy, ale masz wolność wyboru. W każdej chwili możesz skorzystać z usług innej firmy będącej developerem MODX.

Zarządzanie treścią

MODX to w pierwszej kolejności system do zarządzania treścią strony internetowej. Umożliwia on osobom, które nie posiadają wiedzy ściśle informatycznej łatwą aktualizację treści: tekstów, plików, zdjęć na swojej stronie internetowej. MODX ma wbudowany edytor wizualny oraz funkcję ładowania zdjęć i plików na stronę bezpośrednio z dysku komputera.
Panel administracji systemu jest bardzo przejrzysty i intuicyjny. Większość operacji związanych z edycją treści wykonuje się na drzewku dokumentów.

Aplikacje internetowe

MODx to nie tylko zwykły CMS ale również platforma do tworzenia bardziej rozbudowanych aplikacji internetowych. Dodatkowe funkcje można dołączać z poziomu samego panelu administracji - w postaci tzw. snippetów, które są zwykłymi fragmentami kodu PHP. Dzięki dokumentacji API można rozszerzać MODX w praktycznie nieograniczony sposób.

CMS 2.0

MODX jest nowoczesnym systemem, co oznacza, że odpowiada na aktualne potrzeby i trendy w tworzeniu witryn www. Aktywnie wspiera i korzysta z technologii AJAX, zwraca dużą uwagę na standardy sieciowe. Jego mocną stroną jest świetna obsługa przyjaznych linków SEO, co oznacza, że zbudowane w oparciu o niego strony będą dobrze współpracować z wyszukiwarkami internetowymi. MODX generuje czysty kod HTML - bez żadnych zbędnych znaczników, co pozwala Ci tworzyć strony wyglądające i działające dokładnie tak jak potrzebujesz.

Copyright 2016 by modxcms.pl  |  Powered by MODX
Wykonanie i administracja: Invidia.pl